Сурдологія
Приблизно третина людей у віці понад 65 років страждає від часткової глухоти і патологій органів слуху. 25% усіх порушень слуху, за даними ВООЗ, починається в дитинстві. І половині з них можна запобігти завдяки ранньому діагностуванню, профілактиці та фаховому лікуванню.
Що лікує сурдолог?
Адаптацією та медичною реабілітацією людей з вродженими і набутими порушеннями слуху, як медичний напрямок, займається сурдологія. Лікар-сурдолог — це спеціаліст, що виявляє різні розлади слуху, а також здійснює підбір терапії з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта. За необхідності, приватний сурдолог допомагає з підбором і налаштуванням слухового апарату.
Які захворювання лікує дорослий і дитячий сурдолог?
Дитячий отоларинголог діагностує і лікує захворювання ЛОР-органів (вуха, носа та горла) у дітей з народження і до 18-річного віку. І саме цей лікар здійснює вилучення сторонніх тіл із вуха та носа, які випадково потрапили туди під час дитячої гри. Окрім фахових знань, хороший дитячий ЛОР має володіти методами психологічної адаптації, щоб досвід лікування не залишив страху й негативних спогадів у вашої дитини.
Які захворювання лікує дорослий і дитячий сурдолог?
Лікар цього фаху проводить діагностику та лікування цілого ряду захворювань органів слуху:
• отосклерозу;
• сенсоневральної приглухуватості;
• акустичної невриноми;
• порушень функції євстахієвої труби;
• повної втрати слуху;
• хвороби Меньєра;
• наслідків отиту;
• проявів атеросклерозу, що супроводжуються зниженням слуху.

Патології середнього та зовнішнього вуха (кондуктивні порушення) викликаються переважно хронічними інфекціями та обумовлені змінами рухливості барабанної перетинки. Проблеми внутрішнього вуха і слухового нерва — нейросенсорні порушення, як правило, є необоротними і вимагають застосування засобів реабілітації, зокрема, слухових апаратів. Нейросенсорні порушення можуть бути викликані надмірним шумом, віковими атрофічними змінами, інфекційними хворобами (паротитом, менінгітом, кором чи краснухою) та прийомом деяких лікарських препаратів — стрептоміцину, антибіотиків-аміноглікозидів, сечогінних засобів.

07 травня / 2021